Резервирај

+389 72 205 469

Хотелска Трокреветна Соба со Поглед на Планина

advanced divider
Искусете го совршениот баланс на удобност во нашата Хотелска Трокреветна Соба. Со нејзиниот пазливо дизајниран распоред, обезбедува удобен престој за групи или семејства.

Цените започнуваат од 50 € - 65 € за ноќевање за оваа соба

Twin bed

Големина 17.80 m2

Приватна бања

Бесплатно за деца

Добредојдовте во нашата Хотелска Трокреветна Соба, каде што просторот и удобноста се спојуваат за да ви обезбедат извонреден престој.

Кога ќе влезете во оваа пазливо дизајнирана соба, веднаш ќе забележите просторноста и вниманието кон деталите. Собата е елегантно наместена и со вкус декорирана за да создаде топла атмосфера.

Хотелската Трокреветна Соба има три удобни кревети, секој украсен со меки чаршафи и обезбедувајќи мирен ноќен сон за сите гости. Без разлика дали патувате со семејство или пријатели, секој ќе има свое удобно место за да се опушти и наполни својот дух.

Собата е опремена со модерни удобности за да ги задоволи вашите потреби. Останете поврзани со бесплатен пристап до интернет со висока брзина. Климатизацијата обезбедува пријатна температура, а собата е звучно изолирана за да обезбеди мирна околина.

Во сопствената бања е добро опремена, со просторен туш, пешкири и бесплатни тоалетни потреби. Започнете го вашиот ден со освежувачки туш или опуштете со релаксирачко капање по завршувањето на денот од истражување на околината.

Освен удобните сместувања, гостите кои престојуваат во нашата Хотелска Трокреветна Соба имаат пристап до објектите и услугите на хотелот. Нашиот персонал е секогаш подготвен да ви помогне.

Искусете ја совршената комбинација на удобност, простор и удобност во нашата Хотелска Трокреветна Соба. Без разлика дали патувате за одмор или за работа, оваа соба е дизајнирана да ги надмине вашите очекувања и да го направи вашиот престој вистински незаборавен.

Поглед: Поглед на планина, Поглед на споменик, Поглед на река
Капацитет: 3 гости
Возрасни: 3
Деца: 2

* Цената за една личност или дете е различна од прикажаната основна цена. Можете да користите калкулатор на страницата за потврда на резервацијата за да го прикажете вистинската цена.

* * За деца до 7 години, престојот е бесплатен. Децата од 7-14 години плаќаат по намалена цена. Видете ја секцијата за наплата.

* Гостинскиот Конак може да наплати дополнителни такси кои не се прикажани погоре. Видете ги Условите и Одредбите за да прочитате повеќе за оваа сопственост.

Правила на Куќата

Ве молиме посветете момент да се запознаете со нашите Правила на Куќата за пријатен престој.

Можете да не контактирате директно за да резервирате соба во Гостинскиот Дворец.

Booking.com

Ако сакате, можете да направите онлајн резервација преку услугата Booking.com.

Соодветности & Услуги

Рецепција отворена 16 часа, КлиматизацијаKlima, Складирање на багаж, Када или туш, Паркинг за велосипеди, Сапун за тело, Закуска, Безготовинско плаќање, CCTV во заедничките простории, CCTV надвор од сопственоста, Капела/Светилиште, Безконтактно пријавување/одјавување, Cot, Дневно чистење, Означено место за пушење, Биро, Family rooms, Факс/Фотокопирање, Гасител на пожар, Бесплатни тоалетни потреби, Hairdryer, Дрвени или паркет подови, Греење, Фактура обезбедена, Чаршафи, Перница без пердуви, Соби за непушачи, Паркинг, Миленици, Приватна бања, Приватно пријавување/одјавување, Шампон, Sky/Equipment storage, Аларми за дим, Штекер во близина на креветот, Звучно изолирани соби, Сончева тераса, Тераса, Тоалет, Пешкири, Пешкири/Чаршафи (бесплатно), Гардеробер или плакар, Wi-Fi

Wi-Fi

Wi-Fi е достапен во собите и е бесплатен.

Паркинг

Бесплатен јавен паркинг (не е потребна резервација).

Закуска

Закуската вклучена во понудата е по барање на гостинот на местото на рецепцијата.

Надворешност & Поглед

Поглед на споменик, Поглед на планина, Поглед на река

Миленици

Дозволени се миленици по барање. Нема дополнителни такси.

Бесплатно за деца

Бесплатно за деца до 7 години

Соби за непушачи

Пушењето во собите е забрането. Пушењето е дозволено во означените области.

Бесплатни тоалетни потреби

Креветче по барање

Дневно чистење

КлиматизацијаKlima

CCTV

Аларми за дим

Календар за Достапност

Required fields are followed by *

Reserve of 1 available accommodations.

Hotel Triple Room with Mountain View is available for selected dates.

Prices start at:

Ситен печат

Закуската вклучена во понудата е по барање на гостинот на местото на рецепцијата. Гостинот добива ваучери од 5 евра по лице и може да ги користи во етно-ресторанот Куќа на Мијаците, кој е околу 800 м оддалечен од сместувањето.

Децата од сите возрасти се добредојдени. Децата стари 15 години и повеќе се сметаат за возрасни во оваа сопственост. За да видите точни цени и информации за капацитетот, ве молиме додадете го бројот на деца во вашата група и нивните возрасти во вашето пребарување.

* За деца до 7 години, престојот е бесплатен. Децата од 7-14 години плаќаат по намалена цена. Видете ја секцијата за наплата.

Бројот на дозволени креветчиња зависи од опцијата која ќе ја изберете. Ве молиме проверете ја избраната опција за повеќе информации.

Нема дополнителни кревети достапни во оваа сопственост.

Сите кревети се подложни на достапност.

Милениците се дозволени по барање. Гостинскиот Конак ги добредојдува добро одраснатите миленици само во одредени соби или области пријателски наменети за миленици. Ве молиме истражете за достапноста на овие сместувања кога правите вашата резервација.

Ве молиме информирајте нè за ова барање.

Сите правила можете да ги најдете во Условите и Одредбите секцијата.

Мислења на гости

advanced divider
5/5
Herzlichkeit in jeder Hinsicht. Wir fühlten uns sehr wohl und willkommen. Ein wundervoller Ort mit viel Ruhe und einer besonderen Energie.
advanced divider
Oliver
from Switzerland
5/5
De locatie van het hotel direct naast het klooster was schitterend. Omdat we in het hotel verbleven waren we in de gelegenheid het ochtendgebed met de monnikken in de kathedraal.mee te maken. Echt heel bijzonder en uniek. Het restaurant was fantastisch. In de avond heerlijk gegeten en ook het ontbijt was super.
advanced divider
Bijl
from Netherlands
5/5
абсолютно всё понравилось.место шикарное. Не сразу поняли, что это территория Бигорского монастыря.
advanced divider
Олег
from Lithuania
4/5
Location stupenda, qualità prezzo ottima. Sembra di trovarsi in mezzo ad un film. Consigliato!!
advanced divider
Alessandro
from Italy
5/5
Mjesto je samo po sebi magicno, a hotelcic je potpuno u skladu s mjestom. Ima sve osnovno sto ti treba, sve je cisto, ugodno, a nicega previse. Kreveti su udobni, a pogled s prozora ujutro - neprocjenjiv. 11/10!!!
advanced divider
Natasa
from Croatia
5/5
Miejsce stanowiące praktycznie część monastyru bigorskiego, więc metafizyczne. Mimo to wyposażenie nowoczesne, przepiękne krużganki, z których można podziwiać góry. W cenie za pobyt jest zwiedzanie monastyru. Śniadanie opcjonalne w restauracji położonej w okolicy za 5 EUR ( pieszo kilkanaście minut, samochodem - 3 min), ale i tak jest to dziewicza okolica, czyli nic innego nie ma. Śniadanie było dobre, chociaż mało wyrafinowane - do wyboru - kontynentalne ( nie polecam) lub omlet w różnych opcjach( polecam).
advanced divider
Alina
from Poland
No more guest reviews to show
mk_MK