Резервирај

+389 72 205 469

Останете со нас, чувствувајте се како дома

Откријте ја Убавината во Вас. Доживејте Божествена Убавина, Авантура и Културно Наследство во Гостинсккиот Конак

Required fields are followed by *


Повлечете се во срцето на

македонската Природа

Во нежното прегратката на планината Бистра и Дешат, на место осветлено од Божествената убавина, ќе бидете срдечно пречекани во нашата „Гостински Конак“ сместен во недопрената природа на националниот парк Маврово, кој е познат по својот извонреден билен и животински свет. Изграден во Мијачката архитектура, традиција и култура, како посебен дел од Реканскиот крај. Овие прекрасни околности откриваат и живописните села Галичник, Лазарополе, Гари, Тресонче со сè нивната автентична архитектура, богато културно наследство и прекрасни природни пејзажи.

Нашите соби

Хотелски Соби

Искусете удобност и луксуз во нашата Хотелска Соба во Гостински Конак, мирно планинско повлекување кое ги комбинира природната убавина со старата традиционална македонска архитектура. Уживајте во мирен престој, опкружени со восхитувачки планински погледи и предадете се на шармот на нашето наследство. Резервирајте ја вашата соба сега!

Хостел Соби

Прегрнете ја заедницата и поврзаноста во нашата Хостел Соба во Гостински Конак, мирно планинско повлекување кое ја слави едноставноста на природата и старата традиционална македонска архитектура. Социјализирајте со другите патници, истражувајте ја живописната околина и создадете незаборавни спомени. Резервирајте ја вашата соба сега!

Единечен Кревет

Најдете мирување и релаксација во нашата Соба со Единечен Кревет во Гостински Конак, мирно планинско повлекување кое нуди мир среде убавината на природата и старата традиционална македонска архитектура. Уживајте во удобен и удобен престој, опуштете се во самотија и обновете го вашиот дух. Резервирајте ја вашата соба сега!

Double, Triple, Quadruple

Хотелски Соби

Искусете удобност и луксуз во нашата Хотелска Соба во Гостински Конак, мирно планинско повлекување кое ги комбинира природната убавина со старата традиционална македонска архитектура. Уживајте во мирен престој, опкружени со восхитувачки планински погледи и предадете се на шармот на нашето наследство. Резервирајте ја вашата соба сега!

Double, Triple

Хостел Соби

Прегрнете ја заедницата и поврзаноста во нашата Хостел Соба во Гостински Конак, мирно планинско повлекување кое ја слави едноставноста на природата и старата традиционална македонска архитектура. Социјализирајте со другите патници, истражувајте ја живописната околина и создадете незаборавни спомени. Резервирајте ја вашата соба сега!

Mixed Dormitory

Единечен Кревет

Најдете мирување и релаксација во нашата Соба со Единечен Кревет во Гостински Конак, мирно планинско повлекување кое нуди мир среде убавината на природата и старата традиционална македонска архитектура. Уживајте во удобен и удобен престој, опуштете се во самотија и обновете го вашиот дух. Резервирајте ја вашата соба сега!

Големата Авантура Започнува Овде

Кулинарски Уживања во Етно Ресторан!

Куќата на Мијаците

Првиот ресторан и музеј на Мијачката култура во духот на традиционалната Мијачка архитектура. Архитектонски привлечна зграда, изградена од камен, целосно во духот на традиционалната Мијачка култура. Споменик на славното минато на Мијаците.

Вкусете ја традиционалната мијачка кујна

Потопете се во традиционалните вкусови на регионот во нашиот реномиран ресторан „Куќа на Мијаците“. Нашите готвачи вешто подготвуваат вкусни јадења кои го истакнуваат локалното кулинарство, овозможувајќи ви да уживате во автентичните вкусови на Македонија.

Опуштете се во Тишината, Прегрнете ја Духовноста и Потопете се во Авантурата во Гостински Конак

Доживејте Божествена Убавина, Авантура и Културно Наследство

Исто така, постои можност за спортски и рекреативни активности и за семејно време. Можете да се предадете на кампување во планинските области, или можеби турнеја до водопадите на Дуф, авантурите на искачување на планинските врвови на Крчин и Веливар, возење велосипед, кануинг на реката Радика и пливање во околните езера на Маврово и Дебар.

Поминете ги вашите

одмори со нас

Избегајте во Гостински Конак: Каде Што Смиреноста, Духовноста и Авантурата се Обединуваат. Доживејте го Совршениот Спој на Тишина, Духовност и Авантура. Откријте ја Убавината Внатре во Гостинската Куќа, Вашиот Оазис на Смиреност и Авантура.

Мислења на гости

advanced divider
4/5
Sehr nette Gastgeber und besondere Location.
advanced divider
Tina
from Morocco
5/5
Herzlichkeit in jeder Hinsicht. Wir fühlten uns sehr wohl und willkommen. Ein wundervoller Ort mit viel Ruhe und einer besonderen Energie.
advanced divider
Oliver
from Switzerland
5/5
Le personnel absolument géniales qui n'hésite pas à nous aider au moindres problèmes, une très belle vue sur la montagne et un bon rapport qualité/prix pour les chambres les moins chers. A ça nous pouvons rajouter l'édifice qui est très beaux en lui même ainsi que de sa proximité avec le monastère.
advanced divider
Antoine
from France
5/5
De locatie van het hotel direct naast het klooster was schitterend. Omdat we in het hotel verbleven waren we in de gelegenheid het ochtendgebed met de monnikken in de kathedraal.mee te maken. Echt heel bijzonder en uniek. Het restaurant was fantastisch. In de avond heerlijk gegeten en ook het ontbijt was super.
advanced divider
Bijl
from Netherlands
5/5
абсолютно всё понравилось.место шикарное. Не сразу поняли, что это территория Бигорского монастыря.
advanced divider
Олег
from Lithuania
4/5
Location stupenda, qualità prezzo ottima. Sembra di trovarsi in mezzo ad un film. Consigliato!!
advanced divider
Alessandro
from Italy
No more guest reviews to show