Резервирај

+389 72 205 469

Хотелска Соба за Две Лица со Поглед на Планина

advanced divider
Влезете во нашата Хотелска Соба за Две Лица и искусете беспрекорна комбинација на стил и удобност. Од удобниот кревет до елегантниот мебел, секој елемент е пазливо избран за да создаде успокојувачка атмосфера.

Цените започнуваат од 30 € - 50 € за ноќевање за оваа соба

King bed

Големина 16 m2

Приватна бања

Бесплатно за деца

Добредојдовте во нашата Хотелска Соба за Две Лица во Гостинскиот Конак, каде што луксузот и удобноста се спојуваат за да создадат незаборавен престој.

Кога ќе влезете во оваа прекрасно дизајнирана соба, ќе бидете пречекани со чувство на елеганција и мир. Собата е пазливо опремена со вкусен декор и премиум удобности, обезбедувајќи вистинско искуство на индулгенција.

Хотелската Соба за Две Лица обезбедува идеален удобен простор за парови или самостојни патници. Удобниот двокреветен кревет, украсен со луксузни чаршафи и перници, ветува мирен ноќен сон, овозможувајќи ви да се разбудите освежени и подготвени да го прегрнете денот.

Собата е опремена со модерни удобности за да го подобри вашиот престој. Останете поврзани со бесплатен пристап до интернет со висока брзина. Климатизацијата обезбедува удобна температура, а собата е звучно изолирана за да обезбеди мирна оаза.

Приватната бањата ви нуди релаксација, со освежувачки туш, меки пешкири и бесплатни тоалетни потреби. Започнете го вашиот ден со освежувачки туш или опуштете со успокојувачко капење, уживајќи во луксузните удобности што се обезбедени.

Освен извонредните сместувања, гостите кои престојуваат во нашата Хотелска Соба за Две Лица имаат целосен пристап до одличните објекти и услуги на Гостинскиот Конак. Без разлика дали сакате да уживате во вкусни оброци во ресторанот на местото, или едноставно да уживате во мирната атмосфера на околните градини, нашиот посветен персонал е посветен на задоволување на сите ваши потреби.

Искусете го врвот на удобноста и луксузот во нашата Хотелска Соба за Две Лица во Гостинскиот Палат. Без разлика дали барате романтичен одмор или мирен излез, оваа соба е дизајнирана да обезбеди незаборавен престој.

Поглед: Поглед на планина, Поглед на споменик, Поглед на река
Капацитет: 2 гости
Возрасни: 2
Деца: 0

* Цената за една личност или дете е различна од прикажаната основна цена. Можете да користите калкулатор на страницата за потврда на резервацијата за да го прикажете вистинската цена.

* * За деца до 7 години, престојот е бесплатен. Децата од 7-14 години плаќаат по намалена цена. Видете ја секцијата за наплата.

* Гостинскиот Конак може да наплати дополнителни такси кои не се прикажани погоре. Видете ги Условите и Одредбите за да прочитате повеќе за оваа сопственост.

Правила на Куќата

Ве молиме посветете момент да се запознаете со нашите Правила на Куќата за пријатен престој.

Можете да не контактирате директно за да резервирате соба во Гостинскиот Дворец.

Booking.com

Ако сакате, можете да направите онлајн резервација преку услугата Booking.com.

Соодветности & Услуги

Рецепција отворена 16 часа, КлиматизацијаKlima, Складирање на багаж, Када или туш, Паркинг за велосипеди, Сапун за тело, Закуска, Безготовинско плаќање, CCTV во заедничките простории, CCTV надвор од сопственоста, Капела/Светилиште, Безконтактно пријавување/одјавување, Дневно чистење, Означено место за пушење, Биро, Факс/Фотокопирање, Гасител на пожар, Бесплатни тоалетни потреби, Дрвени или паркет подови, Греење, Фактура обезбедена, Чаршафи, Перница без пердуви, Соби за непушачи, Паркинг, Приватна бања, Приватно пријавување/одјавување, Шампон, Аларми за дим, Штекер во близина на креветот, Звучно изолирани соби, Сончева тераса, Тераса, Тоалет, Пешкири, Пешкири/Чаршафи (бесплатно), Гардеробер или плакар, Wi-Fi

Wi-Fi

Wi-Fi е достапен во собите и е бесплатен.

Паркинг

Бесплатен јавен паркинг (не е потребна резервација).

Закуска

Закуската вклучена во понудата е по барање на гостинот на местото на рецепцијата.

Надворешност & Поглед

Поглед на споменик, Поглед на планина, Поглед на река

Миленици

Дозволени се миленици по барање. Нема дополнителни такси.

Бесплатно за деца

Бесплатно за деца до 7 години

Соби за непушачи

Пушењето во собите е забрането. Пушењето е дозволено во означените области.

Бесплатни тоалетни потреби

Креветче по барање

Дневно чистење

КлиматизацијаKlima

CCTV

Аларми за дим

Календар за Достапност

Required fields are followed by *
Reserve of 1 available accommodations.

Hotel Double Room with Mountain View is available for selected dates.

Prices start at:

Ситен печат

Закуската вклучена во понудата е по барање на гостинот на местото на рецепцијата. Гостинот добива ваучери од 5 евра по лице и може да ги користи во етно-ресторанот Куќа на Мијаците, кој е околу 800 м оддалечен од сместувањето.

Децата од сите возрасти се добредојдени. Децата стари 15 години и повеќе се сметаат за возрасни во оваа сопственост. За да видите точни цени и информации за капацитетот, ве молиме додадете го бројот на деца во вашата група и нивните возрасти во вашето пребарување.

* За деца до 7 години, престојот е бесплатен. Децата од 7-14 години плаќаат по намалена цена. Видете ја секцијата за наплата.

Бројот на дозволени креветчиња зависи од опцијата која ќе ја изберете. Ве молиме проверете ја избраната опција за повеќе информации.

Нема дополнителни кревети достапни во оваа сопственост.

Сите кревети се подложни на достапност.

Милениците се дозволени по барање. Гостинскиот Конак ги добредојдува добро одраснатите миленици само во одредени соби или области пријателски наменети за миленици. Ве молиме истражете за достапноста на овие сместувања кога правите вашата резервација.

Ве молиме информирајте нè за ова барање.

Сите правила можете да ги најдете во Условите и Одредбите секцијата.

Мислења на гости

advanced divider
5/5
Herzlichkeit in jeder Hinsicht. Wir fühlten uns sehr wohl und willkommen. Ein wundervoller Ort mit viel Ruhe und einer besonderen Energie.
advanced divider
Oliver
from Switzerland
5/5
De locatie van het hotel direct naast het klooster was schitterend. Omdat we in het hotel verbleven waren we in de gelegenheid het ochtendgebed met de monnikken in de kathedraal.mee te maken. Echt heel bijzonder en uniek. Het restaurant was fantastisch. In de avond heerlijk gegeten en ook het ontbijt was super.
advanced divider
Bijl
from Netherlands
5/5
абсолютно всё понравилось.место шикарное. Не сразу поняли, что это территория Бигорского монастыря.
advanced divider
Олег
from Lithuania
4/5
Location stupenda, qualità prezzo ottima. Sembra di trovarsi in mezzo ad un film. Consigliato!!
advanced divider
Alessandro
from Italy
5/5
Mjesto je samo po sebi magicno, a hotelcic je potpuno u skladu s mjestom. Ima sve osnovno sto ti treba, sve je cisto, ugodno, a nicega previse. Kreveti su udobni, a pogled s prozora ujutro - neprocjenjiv. 11/10!!!
advanced divider
Natasa
from Croatia
5/5
Miejsce stanowiące praktycznie część monastyru bigorskiego, więc metafizyczne. Mimo to wyposażenie nowoczesne, przepiękne krużganki, z których można podziwiać góry. W cenie za pobyt jest zwiedzanie monastyru. Śniadanie opcjonalne w restauracji położonej w okolicy za 5 EUR ( pieszo kilkanaście minut, samochodem - 3 min), ale i tak jest to dziewicza okolica, czyli nic innego nie ma. Śniadanie było dobre, chociaż mało wyrafinowane - do wyboru - kontynentalne ( nie polecam) lub omlet w różnych opcjach( polecam).
advanced divider
Alina
from Poland
No more guest reviews to show
mk_MK