Резервирај

+389 72 205 469

Хотелска Четворокреветна (Семејна) Соба со Поглед на Планина

advanced divider
Нашата Четворокреветна Соба е дизајнирана со мисла на семејствата, обезбедувајќи пространа и удобна средина за вас и вашите сакани да се опуштите и создадете трајни спомени.

Цените започнуваат од 55 € - 70 € за ноќевање за оваа соба

Twin bed

Големина: 20 m2

Приватна бања

Бесплатно за деца

Welcome to our Hotel Quadruple (Family) Room at the Guest Mansion, a tranquil mountain retreat that offers a unique escape from the bustling city life and immerses you in the beauty of nature.

Our Quadruple Room is designed with families in mind, providing a spacious and comfortable environment for you and your loved ones to relax and create lasting memories. While our hotel may not offer a TV, pool, or spa, we believe in fostering connections and creating experiences that go beyond the typical amenities.

With its serene location amidst the mountains and surrounded by nature, the Guest Mansion provides the perfect backdrop for quality family time. Embrace the absence of distractions and indulge in meaningful conversations, fun-filled activities, and a chance to reconnect with your loved ones.

The room features a combination of comfortable beds, ensuring a restful night’s sleep for the entire family. Soft linens and cozy blankets add an extra touch of comfort, making you feel right at home in this tranquil setting.

To ensure your comfort throughout the year, the room is equipped with an efficient air conditioning system. Whether you need to beat the summer heat or cozy up during the cooler mountain evenings, the air conditioning provides the perfect temperature to suit your needs.

While there may not be a pool or spa on-site, the Guest Mansion encourages you to explore the natural wonders that surround us. Take leisurely walks along the mountain trails, breathe in the fresh mountain air, and marvel at the breathtaking views that await you at every turn.

The Guest Mansion is a haven of tranquility, offering a peaceful retreat in the heart of nature. Embrace the simplicity and natural beauty of the mountains, disconnect from the outside world, and create cherished memories with your family.

Experience the serenity and natural splendor of our Hotel Quadruple (Family) Room at the Guest Mansion. Embrace the absence of TV, pool, or spa and enjoy quality time with your loved ones amidst the tranquil mountain surroundings. Discover the joy of simplicity and create unforgettable family moments in this picturesque retreat.

Поглед: Поглед на планина, Поглед на споменик, Поглед на река
Капацитет: 4 гости
Возрасни: 4
Деца: 3

* Цената за една личност или дете е различна од прикажаната основна цена. Можете да користите калкулатор на страницата за потврда на резервацијата за да го прикажете вистинската цена.

* * За деца до 7 години, престојот е бесплатен. Децата од 7-14 години плаќаат по намалена цена. Видете ја секцијата за наплата.

* Гостинскиот Конак може да наплати дополнителни такси кои не се прикажани погоре. Видете ги Условите и Одредбите за да прочитате повеќе за оваа сопственост.

Правила на Куќата

Ве молиме посветете момент да се запознаете со нашите Правила на Куќата за пријатен престој.

Можете да не контактирате директно за да резервирате соба во Гостинскиот Дворец.

Booking.com

Ако сакате, можете да направите онлајн резервација преку услугата Booking.com.

Соодветности & Услуги

Рецепција отворена 16 часа, КлиматизацијаKlima, Складирање на багаж, Када или туш, Паркинг за велосипеди, Сапун за тело, Закуска, Безготовинско плаќање, CCTV во заедничките простории, CCTV надвор од сопственоста, Капела/Светилиште, Безконтактно пријавување/одјавување, Дневно чистење, Означено место за пушење, Биро, Family rooms, Факс/Фотокопирање, Гасител на пожар, Бесплатни тоалетни потреби, Дрвени или паркет подови, Греење, Фактура обезбедена, Чаршафи, Перница без пердуви, Соби за непушачи, Паркинг, Приватна бања, Приватно пријавување/одјавување, Шампон, Аларми за дим, Штекер во близина на креветот, Звучно изолирани соби, Сончева тераса, Тераса, Тоалет, Пешкири, Пешкири/Чаршафи (бесплатно), Гардеробер или плакар, Wi-Fi

Wi-Fi

Wi-Fi е достапен во собите и е бесплатен.

Паркинг

Бесплатен јавен паркинг (не е потребна резервација).

Закуска

Закуската вклучена во понудата е по барање на гостинот на местото на рецепцијата.

Надворешност & Поглед

Поглед на споменик, Поглед на планина, Поглед на река

Миленици

Дозволени се миленици по барање. Нема дополнителни такси.

Бесплатно за деца

Бесплатно за деца до 7 години

Соби за непушачи

Пушењето во собите е забрането. Пушењето е дозволено во означените области.

Бесплатни тоалетни потреби

Креветче по барање

Дневно чистење

КлиматизацијаKlima

CCTV

Аларми за дим

Календар за Достапност

Required fields are followed by *Reserve of 1 available accommodations.

Hotel Quadruple (Family) Room with Mountain View is available for selected dates.

Prices start at:

Ситен печат

Закуската вклучена во понудата е по барање на гостинот на местото на рецепцијата. Гостинот добива ваучери од 5 евра по лице и може да ги користи во етно-ресторанот Куќа на Мијаците, кој е околу 800 м оддалечен од сместувањето.

Децата од сите возрасти се добредојдени. Децата стари 15 години и повеќе се сметаат за возрасни во оваа сопственост. За да видите точни цени и информации за капацитетот, ве молиме додадете го бројот на деца во вашата група и нивните возрасти во вашето пребарување.

* За деца до 7 години, престојот е бесплатен. Децата од 7-14 години плаќаат по намалена цена. Видете ја секцијата за наплата.

Бројот на дозволени креветчиња зависи од опцијата која ќе ја изберете. Ве молиме проверете ја избраната опција за повеќе информации.

Нема дополнителни кревети достапни во оваа сопственост.

Сите кревети се подложни на достапност.

Милениците се дозволени по барање. Гостинскиот Конак ги добредојдува добро одраснатите миленици само во одредени соби или области пријателски наменети за миленици. Ве молиме истражете за достапноста на овие сместувања кога правите вашата резервација.

Ве молиме информирајте нè за ова барање.

Сите правила можете да ги најдете во Условите и Одредбите секцијата.

Мислења на гости

advanced divider
5/5
Herzlichkeit in jeder Hinsicht. Wir fühlten uns sehr wohl und willkommen. Ein wundervoller Ort mit viel Ruhe und einer besonderen Energie.
advanced divider
Oliver
from Switzerland
5/5
De locatie van het hotel direct naast het klooster was schitterend. Omdat we in het hotel verbleven waren we in de gelegenheid het ochtendgebed met de monnikken in de kathedraal.mee te maken. Echt heel bijzonder en uniek. Het restaurant was fantastisch. In de avond heerlijk gegeten en ook het ontbijt was super.
advanced divider
Bijl
from Netherlands
5/5
абсолютно всё понравилось.место шикарное. Не сразу поняли, что это территория Бигорского монастыря.
advanced divider
Олег
from Lithuania
4/5
Location stupenda, qualità prezzo ottima. Sembra di trovarsi in mezzo ad un film. Consigliato!!
advanced divider
Alessandro
from Italy
5/5
Mjesto je samo po sebi magicno, a hotelcic je potpuno u skladu s mjestom. Ima sve osnovno sto ti treba, sve je cisto, ugodno, a nicega previse. Kreveti su udobni, a pogled s prozora ujutro - neprocjenjiv. 11/10!!!
advanced divider
Natasa
from Croatia
5/5
Miejsce stanowiące praktycznie część monastyru bigorskiego, więc metafizyczne. Mimo to wyposażenie nowoczesne, przepiękne krużganki, z których można podziwiać góry. W cenie za pobyt jest zwiedzanie monastyru. Śniadanie opcjonalne w restauracji położonej w okolicy za 5 EUR ( pieszo kilkanaście minut, samochodem - 3 min), ale i tak jest to dziewicza okolica, czyli nic innego nie ma. Śniadanie było dobre, chociaż mało wyrafinowane - do wyboru - kontynentalne ( nie polecam) lub omlet w różnych opcjach( polecam).
advanced divider
Alina
from Poland
No more guest reviews to show