Резервирај

+389 72 205 469

Хостел Трокреветна Соба со Поглед на Планина

advanced divider
Ќе најдете удобен и привлечен простор за одмор и реенергизирање.

Цените започнуваат од 40 € - 40 € за ноќевање за оваа соба

Twin bed

Големина 18.60 m2

Заедничка бања

КлиматизацијаKlima

Welcome to our Hostel Triple Room at the Guest Mansion, a charming mountain retreat that offers a unique blend of natural beauty and traditional Macedonian architecture. As you step into our hostel, you’ll find a cozy and comfortable space that embraces simplicity and allows you to connect with the surrounding nature.

The Guest Mansion, with its old traditional Macedonian architecture, exudes a sense of history and authenticity. The building itself is a testament to the rich cultural heritage of the region, seamlessly blending with the picturesque mountain landscape.

In our Hostel Triple Room, you’ll find a comfortable and inviting space to rest and recharge. While there may not be a TV, pool, or spa, we believe in providing an environment that encourages social interaction and appreciation for the natural surroundings.

The room features three cozy beds, each adorned with soft linens and warm blankets, ensuring a comfortable and restful sleep. The absence of a TV allows you to disconnect from the digital world and fully immerse yourself in the tranquility of the mountain setting.

To ensure your comfort, the room is equipped with an air conditioning system that provides both heating and cooling options. So whether you’re visiting in the warm summer months or during the cooler seasons, you can adjust the temperature to your liking and enjoy a pleasant stay.

As you explore the Guest Mansion, you’ll be captivated by the beauty of the natural surroundings. The mountainous landscape invites you to embark on outdoor adventures, such as hiking or simply taking leisurely walks to immerse yourself in the serene atmosphere.

Experience the charm and simplicity of our Hostel Triple Room at the Guest Mansion. Embrace the absence of TV, pool, or spa, and instead, connect with the natural beauty and cultural heritage of the Macedonian mountains. Enjoy the comfort of our traditional architecture and create lasting memories in this idyllic retreat.

Поглед: Поглед на планина, Поглед на споменик, Поглед на река
Капацитет: 3 гости
Возрасни: 3

Цената за едно лице е различна од претставената цена.

* Гостинскиот Конак може да наплати дополнителни такси кои не се прикажани погоре. Видете го ситниот печат за да прочитате повеќе за оваа сопственост.

Правила на Куќата

Ве молиме посветете момент да се запознаете со нашите Правила на Куќата за пријатен престој.

Можете да не контактирате директно за да резервирате соба во Гостинскиот Дворец.

Booking.com

Ако сакате, можете да направите онлајн резервација преку услугата Booking.com.

Соодветности & Услуги

Рецепција отворена 16 часа, КлиматизацијаKlima, Складирање на багаж, Када или туш, Паркинг за велосипеди, Закуска, Безготовинско плаќање, CCTV во заедничките простории, CCTV надвор од сопственоста, Капела/Светилиште, Безконтактно пријавување/одјавување, Дневно чистење, Означено место за пушење, Биро, Family rooms, Факс/Фотокопирање, Гасител на пожар, Дрвени или паркет подови, Греење, Фактура обезбедена, Чаршафи, Перница без пердуви, Соби за непушачи, Паркинг, Приватно пријавување/одјавување, Shared toilet, Аларми за дим, Штекер во близина на креветот, Звучно изолирани соби, Сончева тераса, Тераса, Тоалет, Пешкири, Wi-Fi

Wi-Fi

Wi-Fi е достапен во собите и е бесплатен.

Паркинг

Бесплатен јавен паркинг (не е потребна резервација).

Закуска

Закуската вклучена во понудата е по барање на гостинот на местото на рецепцијата.

Надворешност & Поглед

Поглед на споменик, Поглед на планина, Поглед на река

Миленици

Дозволени се миленици по барање. Нема дополнителни такси.

Бесплатно за деца

Бесплатно за деца до 7 години

Соби за непушачи

Пушењето во собите е забрането. Пушењето е дозволено во означените области.

Календар за Достапност

Required fields are followed by *
Reserve of 1 available accommodations.

Hostel Triple Room with Mountain View is available for selected dates.

Prices start at:

Ситен печат

Закуската вклучена во понудата е по барање на гостинот на местото на рецепцијата. Гостинот добива ваучери од 5 евра по лице и може да ги користи во етно-ресторанот Куќа на Мијаците, кој е околу 800 м оддалечен од сместувањето.

Децата од сите возрасти се добредојдени. Децата стари 15 години и повеќе се сметаат за возрасни во оваа сопственост. За да видите точни цени и информации за капацитетот, ве молиме додадете го бројот на деца во вашата група и нивните возрасти во вашето пребарување.

* За деца до 7 години, престојот е бесплатен.

Милениците се дозволени по барање. Гостинскиот Конак ги добредојдува добро одраснатите миленици само во одредени соби или области пријателски наменети за миленици. Ве молиме истражете за достапноста на овие сместувања кога правите вашата резервација.

Ве молиме информирајте нè за ова барање.

Сите правила можете да ги најдете во Условите и Одредбите секцијата.

Мислења на гости

advanced divider
4/5
Sehr nette Gastgeber und besondere Location.
advanced divider
Tina
from Morocco
5/5
Le personnel absolument géniales qui n'hésite pas à nous aider au moindres problèmes, une très belle vue sur la montagne et un bon rapport qualité/prix pour les chambres les moins chers. A ça nous pouvons rajouter l'édifice qui est très beaux en lui même ainsi que de sa proximité avec le monastère.
advanced divider
Antoine
from France
5/5
Närheten till klostret gjorde vistelsen smidig och ännu mer betydelsefull. Kändes som att man var en del av klostret och boendet var i liknande stil. Fantastisk utsikt, natur och miljö. Inredningen var avskalad och helt i linje med syftet för besöket. Rent, prydligt och smakfullt inrett.
advanced divider
Suzana
from Sweden
5/5
Enclave maravilloso adjunto al Monasterio de San Juan de Bigorski. Puedes ver una ceremonia ortodoxa en el monasterio que es precioso por dentro. Excelente restaurante justo debajo con inmejorable relación calidad-precio.
advanced divider
Rafael
from Spain
4/5
Very friendly staff. The didnt have a laundry service but gave us a bucket and soap so we could do a quick wash ourselves. Beautiful location and building brand new but in style of monastery.
advanced divider
Karin
from Switzerland
5/5
Extraordinary experience. The guest house is located next to the monastery. Rooms were super clean and spacious even for 3 persons. Restaurant is located underneath the object - 2 minutes drive. Staff is grate they will help you with everything. Perfect base for Mavrovo hikers!
advanced divider
Kamil
from Poland
No more guest reviews to show
mk_MK